Medlemmer - Lindved - Mulighedernes By

Gå til indhold

Hoved menu:

Lokalrådet

Udskriv siden

Børnehaven Eventyrhaven
Hjemmeside
Bitten Egeberg
Tel: 22389273
E-mail: bitten e 99@yahoo.dk.

Dagli’ Brugsen
Hjemmeside
Bent Poulsen
Møllevænget 27
Tel: 20 22 14 31
E-mail: bent.poulsen@hedensted.dk

Sognegårdsforeningen

Carl Johan Nyborg
Sindbjerglundvej 8
Tel: 61391478
E-mail: cjnyborg@gmail.com

Lindved Sognegård
Erik Nielsen
Kløvermarksvej 3
Tel: 21456697
E-mail: inger-eriknielsen@tuknet.dk

Børn, unge og voksne i Missionshuset
Hjemmeside
Leif Andersen
Sindbjerglundvej 10
Tel: 40637074
E-mail: sindbjerglund@gmail.com

KFUM Spejderne
Hjemmeside
Anders Havreballe
Grejsbjergvej 5, Grejs
Tel: 20786942
E-mail: andershavreballe@spejdernet.dk

Landbruget
Hjemmeside (landsorganisation - ingen lokal hjemmeside)
Uffe Mikkelsen
Gl. Landevej 68
75 85 12 41
E-mail: hannauffe@live.dk

Erhvervsdrivende i Lindved
Per Thomsen
Rommes Ager 2
Tel: 75 85 21 28
E-mail: auto@karrosserigaarden.dk

Antenneforeningen
Hjemmeside
Henrik Nansen
Højagervej 13
Tel: 24 60 76 35
E-post: hanhen@tuknet.dk

Lindved Gymnastikforening
Hjemmeside
Hans Weber (næstformand og sekretær)
Gl. Landevej 34
Tel: 30 16 72 68
E-mail: hw@privat.dk

Lindved Hallen
Egon J. Hansen
Mølleager 48
Tel: 20 32 15 76
E-mail: ejulh@tuknet.dk

Lindved Skole
Hjemmeside
Jens Colberg-Larsen
Gl. Landevej 10
Tel: 23338830
E-mail: jenscolberg-larsen@hotmail.com

Lindved Vandværk
Hjemmeside
Roger Harrison
Lindved Tværvej 4
Tel:
40 18 87 50
E-mail: danish-homestore@mail.dk

Højtoftens Venner
Vakant

Plejehjemmet Højtoften
Vakant


Sindbjerg Kirke
hjemmeside
Allan Kristensen
Møllevænget 33
Tel: 21 67 14 13
E-post:
akr.sindbjerg.mr@pc.dk

Sindbjerg Sogns Lokalhistoriske Forening
hjemmeside
Birgith Havreballe
Langemarksvej 20
Tel: 75 85 12 27
E-post: Biha@tuknet.dk

Øvrige medlemmer:

Jens Henrik Nielsen
(formand i Lokalrådet)
Kløvermarksvej 5
Tel: 75 85 16 93
E-post: jens-henrik.nielsen@mail.tele.dk

Curt Lynge (webansvarlig)
Sindballevej 3
Tel: 30 23 89 59
E-post: curt.lynge@tuknet.dk

Arne Henriksen
Højagervej 8
Tel: 75 85 12 03
E-post: hojagervej8@mail.dk

Jens Juul Nielsen
Rommesvej 7
Tel: 20 67 61 03
E-post: fjolle007@gmail.com

Kelvin Guldberg
Viborg Hovedvej 34
Tel: 27 12 99 25
E-post: kelvin@ofir.dk

Søren V Ekstrøm
Kjærmarksvej 4
Tel: 20 45 91 42
E-post: soeren@ekstroems.net

Aage Poulsen (kasserer)
Agersbølvej 21
Tel: 61 60 13 13
E-post: l.l.poulsen@live.dk

Lokalrådets revisor:
Irene Kristensen
Thyras Vænge 13
Tel: 22 48 24 37
E-post: ikr@martinsen.dk

 
Tilbage til indhold | Retur til hoved menu